daily news
10 فوتبالیست پردرآمد دنیای فوتبال
- برگزیده

۱۰ فوتبالیست پردرآمد دنیای فوتبال

 

10-مسوت اوزیل (آرسنال): 1.4 میلیون پوند

 

مسوت اوزیل با حقوق ماهانه 1.4 میلیون پوند در رده دهم فهرست حضور دارد. ستاره 30 ساله در این فصل 25 بازی در لیگ برتر انجام داده و 5 گل نیز به ثمر رسانده است. هرچند آینده او در آرسنال تحت هدایت اونای امری در هاله ای از ابهام قرار دارد.

9-کیلیان ام‌باپه (پاریسن‌ژرمن): 1.51 میلیون پوند

 

در 20 سالگی کیلیان ام‌باپه جهان فوتبال را با استعداد خارق العاده خود تحت تاثیر قرار داده است. او که در تابستان به همراه فرانسه قهرمان جهان شد، در 23 مسابقه این فصل لیگ یک 26 گل برای پاریسن‌ژرمن به ثمر رسانده است.

8-آلکسیس سانچز (منچستریونایتد): 2 میلیون پوند

 

بعد از آن که سانچز جایگاه خود را در تیم تحت هدایت ژوزه مورینیو از دست داد، او امیدوار است که زیر نظر اوله گونار سولسشائر روزهای خوب آرسنال را در پیراهن منچستریونایتد تکرار کند. او ماهانه 2 میلیون پوند از یونایتد حقوق می‌گیرد؛ درآمدی که تمامی طرفداران یونایتد معتقدند متناسب با سطح عملکرد او نیست.

7-فیلیپه کوتینیو (بارسلونا): 2.01 میلیون پوند

 

کوتینیو در این فصل در تمامی رقابت ها 41 بازی برای بلوگرانا انجام داده و 9 گل هم به ثمر رسانده، اما هواداران بارسا هنوز در پی آن هستند تا بازیکنی را ببینند که بارسلونا مجبور شد برای خریدش بیش از 140 میلیون پوند به لیورپول پرداخت کند. کوتینیو ماهانه بیش از 2 میلیون پوند حقوق می‌گیرد.

6-گرت بیل (رئال مادرید): 2.19 میلیون پوند

 

ستاره ملی پوش ولزی در 22 بازی این فصل لالیگا 8 گل برای رئال به ثمر رسانده اما نتوانسته انتظارات را بعد از خروج رونالدو از مادرید برآورده کند. در 29 سالگی، او هفته ای 2.19 میلیون پوند از مادرید دریافت می‌کند و شاید این حقوق کمتر تیمی را به جذب او ترغیب کند.

5-لوئیس سوارز (بارسلونا): 2.54 میلیون پوند

 

در 32 سالگی، انتقادات زیادی نسبت به سوارز مطرح می‌شود اما او با 18 گل در 27 بازی داخلی، دومین گلزن برتر لالیگا محسوب می‌شود. ستاره اروگوئه ای که اخیرا بهترین گلزن اروگوئه ای تاریخ لالیگا شده، ماهانه بیش از 2.5 میلیون پوند از بلوگرانا دریافت می‌کند.

4-نیمار (پاریسن‌ژرمن): 2.68 میلیون پوند

 

گرانترین بازیکن تاریخ فوتبال، دومین بازیکن پاریسن‌ژرمن است که در این فهرست حضور دارد. او در فصل جاری در 23 بازی در تمامی رقابت ها 20 گل برای پی‌اس‌جی به ثمر رسانده بود تا این که با مصدومیت کف پا خانه نشین شد تا برای دومین فصل متوالی، تیمش را در حساس ترین مقاطع فصل تنها گذارد.

3-آنتوان گریزمن (اتلتیکومادرید): 2.89 میلیون پوند

 

احتمالا دیدن نام ستاره فرانسوی در رده سوم این فهرست، غافلگیرکننده ترین نکته برای طرفداران فوتبال باشد. در 27 سالگی، گریزمن نقشی کلیدی در اتلتیکومادرید دارد و در 39 بازی در تمامی رقابت ها 18 گل برای روخی بلانکوس به ثمر رسانده است. او در تابستان با رد پیشنهاد بارسلونا، قرارداد خود را با اتلتی تمدید کرد و در اثر آن، دستمزد او به میزان قابل توجهی افزایش یافت. اما به نظر می‌رسد او در تابستان 2019 منتظر پیشنهاد دوباره بارسلوناست.

2-کریستیانو رونالدو (یوونتوس): 4.11 میلیون پوند

 

کریستیانو رونالدو در 34 سالگی و در نخستین سال حضور خود در فوتبال ایتالیا نیز دست از درخشش برنداشته و در 26 بازی برای یوونتوس در سری آ 19 گل به ثمر رسانده است. رونالدو ماهانه 4.11 میلیون پوند از بیانکونری حقوق می‌گیرد.

1-لیونل مسی (بارسلونا): 7.27 میلیون پوند

 

بدون شگفتی خاصی، لیونل مسی پردرآمدترین فوتبالیست شاغل در اروپاست. فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا که در رده بندی توپ طلای 2018 جایی در بین 3 نفر نخست نداشت در 26 بازی لالیگایی 29 گل به ثمر رسانده و 12 پاس گل هم داده تا به تنهایی روی 56 درصد از گل های بارسلونا تاثیر مستقیم داشته باشد. او با حقوق 7.27 میلیون پوندی، اختلاف چشمگیری با نزدیک ترین تعقیب کننده خود در این فهرست دارد.

About فاطمه

Read All Posts By فاطمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *