daily news
علی علیپور
- فوتبال

فریاد های کریم باقری اشک علیپور را درآورد!

 

تیم فوتبال پرسپولیس در حالی مقابل ماشین سازی تبریز به تساوی بدون گل رسید که علی علیپور در دقیقه ۸۹ این دیدار، ضربه پنالتی خود را به صورت «چیپ» زد و حامد لک دروازه بان ماشین سازی به راحتی این پنالتی را مهار کرد.

مهاجم پرسپولیس که در دقایق پایانی با بازوبند کاپیتانی شعار «حیا کن رها کن» را از تماشاگران حاضر درورزشگاه آزادی شنید، در رختکن این تیم هم مورد نقد کادرفنی قرار گرفت.

علیپور پس از حضور در رختکن با فریادهای کریم باقری دستیار ایرانی گابریل کالدرون هم روبرو شد. باقری نسبت به نحوه پنالتی زدن علیپور واکنش تندی نشان داد و دلایل او را به خاطر زدن ضربه چیپ پرسید که با سکوت مهاجم پرسپولیس روبرو شد.

باقری که فریادهای بلندش تمام شد فرصت را به گابریل کالدرون داد تا سرمربی آرژانتینی پرسپولیس نیز موضع دستیار خود را دنبال کند و علیپور را بابت نحوه زدن پنالتی پرسپولیس شماتت کند.

کالدرون در همان رختکن، آب پاکی را روی دست علیپور ریخت و گفت: دیگر حق نداری پنالتی بزنی. با سرنوشت تیم بازی کردی.

پس از ناراحتی اعضای کادر فنی از علی علیپور چند تن از بازیکنان قصد داشتند در جشن قهرمانی شرکت نکنند که با دستور افشین پیروانی و سید جلال حسینی تمام اعضای تیم به چمن آزادی بازگشتند تا در حضور طرفداران خود جشن قهرمانی بگیرند.

علی علیپور هم که از شدت ناراحتی اشک می ریخت در رختکن ماند تا با هواداران معترض مواجه نشود.

همچنین شجاع خلیل زاده نیز به دلیل تب و لرزی که داشت در رختکن ماند تا وضعیتش بدتر از این نشود.

 

کالدرون: ضربه علیپور بی‌احترامی به همه بود


گابریل کالدرون در نشست خبری بعد از بازی درباره ضربه پنالتی علیپور گفت: با علیپور روز قبل از بازی صحبت کردیم و قرار شد اگر پنالتی شود یا او بزند یا ترابی. علی از من خواست که او پنالتی را بزند. من خودم در پنالتی‌زدن تخصص دارم. در تمرینات هم می‌بینم علی آن‌طور که من توقع دارم، پنالتی می‌زند. من هم به او گفتم که یک شانس بیشتر به تو نمی‌توانم بدهم. چیزی که برای من خیلی باعث تعجب بود و نمی‌توانم آن را بپذیرم، نوع ضربه‌زدن علیپور بود. کالدرون ادامه داد: این یک بی‌احترامی به خودش، خانواده‌اش، به تیم و تماشاگران بود. ممکن است هر کسی پنالتی را خراب کند، اما باید با جدیت پنالتی بزند. این پنالتی جدی زده نشد. بدین‌ترتیب دیگر این بازیکن هرگز پنالتی نخواهد زد.

از چیپ صعود تا چیپ سقوط

علیپور ۲۹بهمن سال۹۷ یعنی حدود ۹ ماه پیش در جام حذفی هم به همین شکل پنالتی زده بود. پرسپولیس در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی به‌مصاف شهرخودرو رفته بود که بازی در وقت‌های قانونی و اضافه، با نتیجه تساوی یک‌-‌یک تمام شد و کار به ضربات پنالتی کشید. آخرین پنالتی پرسپولیس را علی علیپور آن‌هم به صورت چیپ وارد دروازه حریف کرد. علیپور در پایان بازی با شهرخودرو گفته بود که اصلا به فکر چیپ‌زدن نبوده و حتی در تمرینات هم به این سبک پنالتی نمی‌زند؛ ولی به خاطر نحوه خوش‌حالی بهنام برزای، بازیکن حریف، دست به این اقدام زده است!

About فاطمه

Read All Posts By فاطمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *